Kozmetikai sómasszázs II.

2. rész
Az első rész folytatásaként nézzük meg részletesebben, hogy hogyan hat és milyen problémákon segíthet a só pakolás vagy só masszázs.
Fontos tudni, hogy a hagyományos asztali só tehát nem alkalmas arra, hogy a bőrünket kezeljük vele mivel az asztali sóból az ásványi anyagok már hiányoznak. Csak nátriumot és klorid iont tartalmaznak, innen is ismerjük a képletét NaCI. A bőrön történő használatával pont az ellenkező hatást érjük el pl. ráncosodást vagy felerősíti a narancsbőr tüneteit.
A só masszázs a mechanikai peeling masszázsok körébe tartozik ami gyakorlatilag a bőr radírozása melynek során az elhalt hámsejtek könnyedén távoznak felgyorsítva a bőr regenerálódási folyamatát. Peelingezést egyébként lehet végezni kávéval vagy magőrleménnyel is azonban a magok apró éles szemcséi sérthetik a bőr felületét vagy irritálhatják a bőrt.
A bőr rendszeres radírozása számos jótékony hatással bír akár heti 2-szer is alkalmazhatjuk.
Élettani hatásai közül néhány:
Gyulladáscsökkentő - problémás pattanásos bőrre is kiváló hatással lehet
Felgyorsítja az anyagcsere folyamatokat
Serkenti a kollagén és elasztin termelődését.
Nyugtat, hidratál és frissít
Fokozza a vérbőséget és nyirokkeringést
Oxigenizál ezáltal a bőr fiatalosabb, élénkebb színű lesz
Ezen tulajdonságai miatt az érett bőr számára kifejezetten ajánlott.
A parajdi kősó 97%-ban nátrium-kloridot 3%-ban pedig egyéb ásványi anyagokat tartalmaz. Amitől még különlegesebbé válik az pedig a sóban lévő iszap. A bőrön át alkalmazva az ásványi anyagok a bőrbe jutnak megújítva egyenletes tónusúvá téve azt.
A sópakolást alkalmazhatjuk arcon, nyakon, dekoltázson, törzsön, hason, fenéken, lábakon, kezeken, karokon gyakorlatilag a test bármely részén.
A sógömböt érdemes a problémának megfelelően összeállítani mert a sóhoz adott gyógynövények nagyon jól felerősítik a só hatását illetve kiegészítik azt.