Milyen a jó lábbeli?

Lábaink egészségéhez nagyban hozzájárul, hogy milyen lábbelit viselünk. Télen a zárt cipő, csizma okozhat problémát, hiszen lábaink befülledhetnek ezért fűtött helyiségben mindenképp használjunk váltócipőt.
Amit mindenképp érdemes szem előtt tartani, hogy a cipőnk talpa ne legyen túlságosan vékony és rugalmatlan mert ez nagyban hozzájárul a sarokfájdalomhoz ami később sarkantyú kialakulásához is vezethet. A nagyon magassarkú cipő hosszútávon szintén kedvezőtlen hatással van a lábra, hiszen az előlábra terhelődik a testsúly ami a haránt boltozat lesüllyedését idézi elő. Ennek következtében később bütyök vagy kalapácsujj is kialakulhat ami sem esztétikailag sem pedig egészségügyi szempontból nem kellemes. Cukor vagy érrendszeri betegségben szenvedőknél az egyedileg készített cipő is szóba jöhet mert náluk fontos, hogy ne sebesedjen ki a bőr mert sokkal nehezebben gyógyul mint az egészséges emberek esetében. Betétet nem minden esetben javasolnak a szakemberek.
Gyermekeknél nem célszerű a lúdtalpbetét nekik az aktív korrekció sokkal előnyösebb. Ilyen lehet a szupináló cipő amely optimális helyzetbe billenti a sarokcsontot. Idősebb korban viszont indokolt az egyedi talpbetét készítése mert a szalagok már sokkal rugalmatlanabbak így nem képesek visszaállni normál helyzetbe.
Tehát a megfelelő lábbelik viselésével nagyon sokat tehetünk lábaink egészségéért, számos kellemetlenségtől megóvhatjuk magunkat. Ahhoz, hogy lábaink szépek legyenek mire beköszönt a szandál szezon már tavasszal érdemes elkezdni a rendszeresen lábápolást és ha egyedül nem boldogulunk akkor keressünk fel szakembert.