Milyen típusai vannak az izomgörcsöknek? Hogyan segít a magnéziumos masszázs?

2021.06.22

Szinte nincs olyan ember akinek az élete folyamán ne fordult volna elő, hogy begörcsölt a vádlija vagy beállt volna a nyaka. Az izomgörcs akkor alakul ki, ha izmaink hirtelen és tartósan összeugranak. Gyakran éles fájdalommal jár és bizony az alvásunkat is meg tudja keseríteni hiszen többnyire éjszaka jelentkezik.

Kellő mennyiségű folyadékpótlással sokat javíthatunk a helyzeten mert a kiszáradt, káliumban, magnéziumban szegény szervezet görcsökkel jelezheti, hogy több folyadékra és ásványi anyagra van szüksége. A görcsök összefüggésbe hozhatók még a pajzsmirigy alul működésével illetve az alkoholizmussal is.

Mi állhat a görcsök lelki hátterében?

A betegségek kialakulásának nagy részéért a nem megfelelő életmód illetve lelki problémák a felelősek. Ha stresszes, hajszolt életet él és nem fordít elég időt a mozgásra, a nyújtásra, vagy akár a helyes, magnéziumban gazdag táplálkozásra és az elegendő alvásra sem, könnyebben kaphat kellemetlen izomgörcsöket és ebből fakadó tartós betegségeket.

Deréktáji izomgörcs.

A deréktájon jelentkező izomgörcs olyan intenzív fájdalom, ami többféle módon és okból jelentkezhet. Előfordul, hogy korábbi, nem megfelelően kezelt vagy nem jól regenerálódott sérülés hagy így nyomot a szervezetben, de az ülő, mozgásszegény életmód, az összecsúszó csigolyák is kiválthatják - sőt, még az is, ha túl kevés vizet iszunk. Jelentkezhet nyilalló, hirtelen beálló érzésként, de krónikus fájdalomként is pl. emelés hatására, vagy ha egyszerűen csak statikusból dinamikus mozgásba váltunk, például amikor hosszú ülés után felállunk vagy állásból lehajolunk.

Természetesen a deréktáji izomgörcs pontos diagnózisához is szakorvosi vizsgálat szükséges, de éles fájdalom esetén érdemes kipróbálni egy magnéziumos masszázst, hideg borogatást, és a rendszeres mozgás, nyújtás, jóga, gyógytorna sokat segíthet nemcsak a fájdalom csökkentésében, hanem a megelőzésben is. A folyadékpótlás - ahogy szinte mindig - ebben az esetben is kiemelten fontos.

 

A láb és a vádli izomgörcse.

Ez a fajta izomgörcs a leggyakoribb, szinte mindenki találkozott már vele. Az izomfeszülés, valamint a lábban és a vádliban jelentkező izomgörcs a magnéziumhiány egyik leggyakoribb jele. Ha az izomgörcs a lábban és a vádliban tartósan fennáll, érdemes szakorvoshoz fordulni, hiszen akár idegi károsodás, trombózis vagy cukorbetegség is állhat a háttérben.

Az orvosok is gyakran javasolják a magnézium pótlását hiszen az izomgörcsök esetében a leggyakoribb ok a magnéziumhiány.

A megfelelő táplálkozással, magnéziumban gazdag ételek fogyasztásával sokat tehetünk a görcsök kialakulása ellen.

Izomgörcsök ellen (is) fogyasszunk magnéziumbam gazdag ételeket

A magnéziumszintjére mindenkinek ajánlott odafigyelnie, és nem árt, ha tartunk magunknál magnéziumtartalmú krémeket, és időről-időre gondoskodunk szervezetünk megfelelő vitamin- és ásványi anyag ellátásáról is. A napi ajánlott magnézium mennyiség a 19 és 30 év közötti nőknél legalább 310 mg/nap, 30 év feletti nők esetén 320 mg/nap. A 19 és 30 év közötti férfiak napi javasolt magnézium-bevitele 400 mg, 30 év feletti férfiak esetében pedig 420 mg/nap.

© 2021 Fitt-Pedikűr Budapest, 1204. Nagysándor József utca 52.
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el