
Pedikűr

Balsan lábápolás
Mit is takar a Balsan lábápolás technika?
Ezt a bőrkeményedést eltávolító rendszert azért
fejlesztették ki, hogy a lábápolás a lehető legegyszerűbb és legkíméletesebb
legyen mindenki számára. A formulát holt-tengeri sóval,
körömvirág kivonattal és növényi glicerinnel tették teljessé. Ezek az ápoló
anyagok megakadályozzák a bőr kiszáradását. A
Balsan termékek megkönnyítik a precíz és gyors munkavégzést. Nagy előnye, hogy sem előtte sem utána nem kell a lábakat áztatni ezzel is lerövidítve a pedikűr idejét.
Ezzel az eljárással könnyen távolíthatjuk el a lábakról a bőrkeményedést egy speciális kaparó segítségével. Fontos, hogy a termékek NEM tartalmaznak gyümölcssavat így cukorbetegek számára is nyugodtan alkalmazható.
Milyen összetevői is vannak? Holt-tengeri só, körömvirág és növényi glicerin amelyek megakadályozzák, hogy a bőr kiszáradjon.
Fontos, hogy két pedikűrözés között is ápoljuk lábainkat. Erre kiválóan alkalmas a Balsan lábápoló család otthon is alkalmazható kéz és lábápoló krémje. A Balsan gyógynövényes balzsamja akár 30%-kal javíthatja a bőr nedvességtartalmát.
Callux szikementes lábápolás
Mit is jelent a Callux szikementes lábápolás?
A Callux kezelés egy nagyon hatékony és ugyanakkor kíméletes módja a lábápolásnak. A termékek vegan termékek így nagyon minimális az esélye, hogy bármilyen irritációt okoznának. Cukorbetegség vagy vérzékenység esetén is nyugodtan alkalmazható hiszen a kezelés során nem használunk kést vagy szikét.
Miből is áll egy normál Callux kezelés?
Első lépésben beáztatjuk a lábakat Callux sós vízben. A só nagyon jól puhítja a bőrt és antibakteriális hatása révén fertőtleníti a lábakat. Ezt követően a problémás területekre felkenünk egy gélt amit fóliával betekerünk majd hatni hagyjuk. Ezt a gélt csak sérülésmentes bőrön alkalmazzuk mivel hámlasztó hatása van. Ez idő alatt a körmöket levágjuk és formázzuk amennyiben szükséges. Ezt követően egy speciális kaparó eszközzel eltávolítjuk a már felpuhult felesleges bőrt. Rövid visszaáztatást követően speciális reszelővel tovább vékonyítjuk a még fennmaradó szaruréteget. Következő lépésben narancsos vagy szedres lábpeelingezés következik ami nemcsak, hogy nagyon kellemes a lábnak de nagyon hasznos is hiszen a benne lévő shea vaj tovább ápolja puhítja a bőrt. Az apró szemcséknek köszönhetően a még fennmaradó elhalt hámréteg is ledörzsölődik. Végül de nem utolsó sorban lemossuk a lábakat és krémezzük a bőrt a Callux hidratáló krémjével.
Ez a kezelés mindenképp több időt vesz igénybe mint egy hagyományos pedikűr viszont a hatása is hosszabb ideig érezhető. Természetesen ettől eltérő is lehet a kezelés attól függően, hogy milyen mértékű a probléma, mennyire problémás a láb. A Callux termékcsaládnak nemcsak kifejezetten a lábakra kifejlesztett termékeik vannak, hanem kézen vagy testen is alkalmazhatjuk őket. A narancsos illetve szedres peelinget használhatjuk kézen, lábon vagy akár testen is majd egy 5-7 perces szedres vagy narancsos pakolással újjá varázsolhatjuk a kezeinket lábainkat. Mindenképp javaslom ennek a rendkívül sokoldalú termékcsaládnak a kipróbálását valamint felhívnám a figyelmet az otthoni lábápolásra is, hiszen csak így érhető el látványos javulás.


Esztétikai pedikűr

A lábápolás nemcsak esztétikai hanem higiéniai feladatokat is magában foglal. A láb viseli a testünk tömegét ezért sokkal több törődést igényelne mint amennyit általában kap. Életünk során a megváltozott életmódnak köszönhetően különféle ortopédiai majd pedig bőrelváltozások jelennek meg. A leggyakoribb a haránt és hosszanti boltozat süllyedés következtében kialakult lap szerinti kérgesedés vagy más néven bőrkeményedés. A tyúkszem, bütyök, sarkantyú, benőtt köröm mind olyan elváltozás amely bizony megkeseríti az életünk. Rendszeres lábápolással nagyon sokat javíthatunk vagy akár meg is szüntethetünk bizonyos elváltozásokat. A tehermentesítők nagyban hozzájárulnak a komfortérzetünk növeléséhez, ehhez szívesen adok tanácsot amennyiben szükséges. Normál láb esetében 4-5 hetente javaslom a szakszerű lábápolást amit természetesen kiegészít az otthoni házi ápolás is.
A haránt és hosszanti boltozat süllyedése

A leggyakoribb ortopédiai elváltozás a haránt és hosszanti boltozat süllyedése ami gyakorlatilag felnőtt korban szinte már mindenkit érint. Normál esetben a láb 3 ponton támaszkodik az I-es és V-ös ujj lábközépcsont fejecsén valamint a sarokcsont gumóján.
Az elváltozásnak számtalan oka lehet, a rossz statikájú cipőtől kezdve a nem megfelelő életmódig. A haránt és hosszanti boltozat süllyedések következményeként az ujjak is torlódnak valamint bőrelváltozások alakulnak ki közismert néven bőrkeményedések, tyúkszemek. A bütyök, sarkantyú sarokcsonti tüske szintén nagyon kellemetlen és fájdalmas. A megelőzéssel ill. megfelelő egyedi tehermentesítők használatával ezeket a folyamatokat ha meggyógyítani nem is minden esetben tudjuk de a további romlást megállíthatjuk vagy javíthatunk a helyzeten. Fontos, hogy ne csak havonta egyszer hanem otthon is rendszeresen ápoljuk lábunkat ehhez szívesen adok tanácsot vagy javaslatot.
Benőtt köröm és tyúkszem

A benőtt köröm és a tyúkszem talán a két leggyakrabban előforduló bőrelváltozás aminek kialakulásában több tényező is részt vehet. A benőtt köröm rendkívül fájdalmas tud lenni miután a köröm oldalsó bőrébe benyomódik ezzel irritálva és gyulladást okozva az oldalsó körömsáncon. Kialakulásában szerepet játszik fiatal korban a nem megfelelő lábbelik viselése pl. edzőcipő amelyben a láb könnyebben beleizzad így a felpuhult bőrbe a köröm sokkal könnyebben benyomódik. A nem megfelelő pedikűr is okozhat körömbenövést ezért kerüljük a túlzott körömvágást is. Fontos, hogy ha már begyulladt vagy elfertőződött a benövés akkor bízzuk orvosra vagy gyógypedikűrösre a köröm kezelését és ne próbáljuk otthon magunknak kiszedni. Lábápolóként csak gyulladásmentes körömbenövéssel foglalkozom.
A tyúkszem szintén igen fájdalmas tud lenni attól függően, hogy hol helyezkedik el és milyen mélyen. A tyúkszem csap szerinti kérgesedés aminek a tetejét gyakran az elszarusodott laphám fedi. Az egy ponton történő nyomás következtében alakul ki. Több fajtáját ismerjük, ezek közül a leggyakoribb a kemény tyúkszem amelynek nincsen gyökere így viszonylag könnyen eltávolítható. Gyakorlatilag a talp bármely részén előfordulhat de gyakori, hogy a csont felett helyezkedik el így a csonthártyát irritálhatja. A lágy tyúkszem leggyakrabban a lábujjak között helyezkedik el állaga gumiszerű. Mivel nehezebb hozzáférni eltávolítása fokozottabb odafigyelést igényel. A szemcsés tyúkszem-et más néven tüskének is hívjuk. Általában fájdalom mentes. Csoportosan fordul elő a haránt részen és a talp külső szélén. Nehéz megszüntetni, mivel mindig visszanő. A vaszkuláris tyúkszem lehet kemény és puha is. Benne hajszálér található, ezért semmi más elváltozással nem téveszthető össze. Fokozott figyelmet igényel a pedikűröstől, mivel a kapillárisokban kering a vér, így kivétele során vérezhet, amit szakszerűen kell kezelni. Kialakulásáért a kényelmetlen, szoros cipő a felelős. A neurovaszkuláris tyúkszem hasonló vaszkuláris tyúkszemhez, de ebben még idegvégződések is találhatóak. Ezért ezek kivétele fájdalmas! A rostos tyúkszem a régi tyúkszemből alakul ki, amelyiket nem lehet teljesen eltávolítani és egyre mélyebbre nyomják a bőrt lefelé, befelé. Mindig rakódik rá újabb szaruréteg, ezért mindig csak a fájdalom megszüntetéséig kezeljük, hogy ne okozzon vérzést.
